Tadeusz Różewicz inspiruje – podsumowanie

Ogromna radość, że udało zrobić się coś co sprawiło, że Tadeusz Różewicz odżył w naszych sercach. Wystawa w Sejmie cieszyła się wielkim powodzeniem – brawo ADAM HAWAŁEJ. Znakomity fotoreporter i towarzysz Tadeusza Różewicza przedstawił nam poetę w zupełnie nieznanych okolicznościach.

Konkurs literacki rozstrzygnięty, sala nr 25 w budynku G nadal brzmi głosem Danuty Stenki. To była uczta!!! Interpretacje wierszy Tadeusza Różewicza i nagrodzonych prac wręcz nieziemskie.
Laureaci obdarowani i chyba szczęśliwi. Być może, poza zwyciężczynią Mają Sikorską, liczyli na więcej, ale nie odczułem tego ? Jestem wręcz skrępowany ciepłym przyjęciem konkursu. Muszę raz jeszcze podkreślić, że nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania. Wiara w młodych ludzi coraz większa, świat należy do nich, wystarczy niewielka zachęta. „Jest dobrze” – jak powiedziała jedna z jurorek dr Joanna Lisiewicz. I w pełni się z nią zgadzam.

Paulina Graipel w zabawny sposób zwróciła uwagę, że „zniknęła” z książkowego spisu treści. Tak, to prawda, już połamaliśmy się kołem. Zawaliliśmy, ale errata ma to nadrobić. Paulino, poczucie humoru i dystans masz na najwyższym poziomie – dzięki!

Maja Sikorska przysłała email:

No cóż… jadę na mecz do Gdyni!!!

Uśmiechnąłem się słuchając Julianny Zubek, która podkreśliła, że to pierwsza od dłuższego czasu praca, którą wymyśliła, napisała, zakończyła i na dodatek komuś pokazała. Skąd ja to znam??!! Muszę się przyznać, moje mieszkanie wypełnione jest niedokończonymi pracami, mam już nawet ustaloną ścieżkę między nimi. Julianno – nie idź tą drogą ?


„I ten tembr głosu” rzucił ktoś po wystąpieniu Jakuba Klozy. Głos radiowy, wiem co mówię, świetna opowieść o swojej pracy, o Różewiczu, o przyszłości. No i jak porzucać nadzieję słuchając takich mądrych, wyważonych wypowiedzi? Nie sposób! „Jest dobrze”!

Paweł Lęcki (juror) zamieścił post na swoim Facebooku:

DZIĘKUJĘ WAM MŁODZI!

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM!


Przesyłka dla WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW w drodze!

Wielkie podziękowania dla wydawnictw: Warstwy i Znak za ufundowanie nagród książkowych.

Fot. Jarosław Barański

Relacja z uroczystości wręczenia nagród w Sejmie, 15.10.2021

Inne wpisy