Tadeusz Różewicz w Sejmie.

Krótko przed setną rocznicą urodzin (9 października) wprowadziliśmy Tadeusza Różewicza do Sejmu. Może nie dosłownie, ale pojawił się na 25 zdjęciach, których autorem jest Adam Hawałej. Znakomity fotoreporter miał ogromne szczęście, że towarzyszył Tadeuszowi Różewiczowi przez kilkanaście lat i to nie tylko w czasie oficjalnych uroczystości. Adam Hawałej ma ponad 3000 zdjęć, na których udokumentował wiele ciekawych chwil z codziennego życia Tadeusza Różewicza.
Dzisiaj 25 wspaniałych zdjęć ustawiliśmy na sztalugach. Pomoc pracowników Biblioteki Sejmowej bezcenna. Na ręce Pana Błażeja Popławskiego wielkie podziękowania dla wszystkich✌️
Cieszę się bardzo, że w hallu Sejmu będzie można podziwiać te wyjątkowe prace.
27 listopada 2020 roku Sejm podjął decyzję, że m.in. Tadeusz Różewicz będzie patronem roku 2021. Wtedy też postanowiłem, że będę „prowadził” tego wyjątkowego poetę.
1 grudnia wysłałem pismo do Marszałek Sejmu z prośbą o wyrażenie zgody na tę właśnie wystawę. Ucieszyła mnie poniższa odpowiedź:

Mając takie zielone światło namówiłem Adama Hawałeja, by w październiku 2021 przygotować wystawę prac związanych z „Noblistą bez Nobla”, bo tak nazywano Tadeusza Różewicza. Udało się! Dzisiaj sejmowy hall wyładniał, zdjęcia prezentują się znakomicie.

15 października rozstrzygniemy konkurs literacki Tadeusz Różewicz inspiruje. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych spisała się, w Sejmie dowiemy się kto wygrał i wręczymy nagrody. Będzie gość specjalny – niech to pozostanie niespodzianką.

Inne wpisy