O mnie

Rocznik 57, urodzony w Łodzi. Związany z osiedlem Stoki przez wiele lat. Zameldowany w Śródmieściu. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Łódzkiego, aplikacja i zdany egzamin sędziowski. Od najmłodszych lat zakochany w sporcie. Z wielką żyłką nie tylko do gry, ale i przeprowadzania wnikliwych analiz i wywiadów. Pierwszym przepytywanym był tata, za mikrofon służył patyk. Pierwsze miłosne uniesienia w toalecie SP nr 139 i pierwsze zawodowe zauroczenie w studenckim radiu KIKS. Po studiach praca dla rozgłośni regionalnej PR w Łodzi i prawdziwe zakochanie się w radiowych falach. 38 lat pracy w Pierwszym Programie PR.

Przekazywanie radosnych, czasami mniej, informacji o sportowych osiągnięciach Polaków z aren całego świata. Sprawozdawca podczas 15 IO, 35 MŚ i wielu, wielu innych. Razem z Adamem Małyszem towarzyszył Polakom podczas niedzielnych obiadów, komentując fenomenalne skoki Wiślanina. Z Adamem Małyszem przeżył chyba najpiękniejszą przygodę zawodową. Orędownik ME rozegranych w Polsce i Ukrainie w 2012 roku. Nadzwyczajny motywator, który podczas tej imprezy, zaraził ludzi dobrej woli do uszycia polskiej sektorówki.

Najbardziej rozpoznawalny radiowy głos. Laureat nagrody Złoty Mikrofon (radiowy Nobel). Autor wielu nagradzanych reportaży radiowych. Odejście z pracy w radiu to jeden z ważniejszych momentów w życiu. Radio to była niemalże największa miłość. W 2016 roku, podczas wywiadu dla DGP, opowiedział o złej sytuacji w Polsce i mediach publicznych. Nie godził się na niszczenie wymiaru sprawiedliwości, na nękanie i zastraszanie pracowników radia. Zawieszenie i odwołanie z ekipy na ME we Francji i IO w Rio skutkowały wypowiedzeniem z winy pracodawcy. Z pomocą przyjaciół rozpoczyna pracę w Tygodniku ANGORA. Okazuje się, że istnieje życie pozaradiowe. Wraca chęć pracy, pojawiają się nowe wyzwania. Przygoda życia to udział w TzG. Inny świat, przełamywanie słabości i wyjście ze strefy komfortu w zupełnie nieznany świat.

Wielbiciel prawa, marzy o napisaniu książki z rozprawami taty. Prawdziwy grzybiarz, zakosy Zimocha są wręcz legendarne. Najchętniej odpoczywa nad morzem i w Bieszczadach. Ma 2 synów i córkę. Najwierniejszy przyjaciel labrador Messi.

tomasz zimoch