Ratujmy niemowlaki, ratujmy pomagających im lekarzy!!!

Ratujmy niemowlaki, ratujmy pomagających im lekarzy!!! Sto sześćdziesiąt tysięcy złotych kary ma zapłacić lekarka Jolanta Tyczyńska!!! Taki rachunek wystawił Pani Jolancie Narodowy Fundusz Zdrowia!!! Kosmiczna kara za… przepisanie z refundacją modyfikowanego mleka. Owszem refundacja jest przewidziana tylko do 18 miesiąca życia, ale co zrobić gdy niemowlęta, a później dzieci (słyszę o przypadkach pięciolatków) tolerują jedynie takie mleko? Czy słuszne jest karanie lekarzy za to, że działają na rzecz i dla zdrowia małych pacjentów? Napływają do mnie kolejne zgłoszenia o nałożonych drakońskich karach za podobne działania. Jestem zdecydowanie przeciwny i dlatego w ramach interwencji poselskiej poprosiłem o wyjaśnienie w Narodowym Funduszu Zdrowia i Ministerstwie Zdrowia. Warto pomyśleć o wprowadzeniu nowych kryteriów, by nie nakładać kar na lekarzy w sytuacjach kiedy dziecku można przepisać tylko ten rodzaj mleka.

Pełna treść interwencji:

Otrzymałem niepokojące sygnały od innych ukaranych lekarzy, piszą i rodzice dzieci, dla których takie mleko jest jedynym tolerowanym pokarmem.

Czekam na kolejne opinie. Presja ma sens.

Inne wpisy

Ratujmy niemowlaki, ratujmy pomagających im lekarzy!!! Sto sześćdziesiąt tysięcy złotych kary ma zapłacić lekarka Jolanta Tyczyńska!!! Taki rachunek wystawił Pani Jolancie Narodowy Fundusz Zdrowia!!! Kosmiczna kara za... przepisanie z refundacją modyfikowanego mleka. Owszem refundacja jest przewidziana tylko do 18 miesiąca życia, ale co zrobić...Ratujmy niemowlaki, ratujmy pomagających im lekarzy!!!