Drużyna szpiku

Hani oczekującej na przeszczep szpiku przywiozłem do łódzkiego szpitala kartony prezentów od uczniów Szkoły Podstawowej w Porządziu! To jest Solidarność! #druzynaszpiku #cudownaszkoławporządziu #silnirazem

.

 Druzyna szpiku – Hani oczekującej na przeszczep szpiku przywiozłem do łódzkiego szpitala kartony prezentów od uczniów Szkoły Podstawowej w Porządziu! To jest Solidarność!

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY

Członkowie

Drużyna Szpiku to grupa ludzi, która ma na celu propagowanie idei dawstwa szpiku. Wielu z nas zarejestrowało się już jako potencjalni dawcy, niektórych spotkał nawet zaszczyt, że mogli uratować komuś życie poprzez oddanie szpiku.
Niestety nie każdy z nas może być dawcą, ale każdy może zostać członkiem Drużyny Szpiku. W naszych szeregach znajdują się biegacze, kolarze, artyści i zwykli ludzie, którzy mają swoje pasje, ale łączy nas jeden wspólne cel – chęć ratowania ludzkiego życia. Możemy to robić propagując ideę dawstwa, opowiadać o dawstwie, o tym, że to nie boli, że to nie z kręgosłupa, i że oddając szpik nic nie tracimy, bo to przecież tylko troszkę krwi a możemy komuś podarować nowe życie.
Co zrobić, aby zasilić nasze szeregi? To nic trudnego, wystarczy chcieć i napisać do nas. Nie pobieramy żadnych opłat za członkostwo, nie trzeba być dawcą. Czekamy właśnie na Ciebie!
Zapraszamy!
Piszcie do nas na adres email: biuro@druzynaszpiku.pl

Wolontariat

Działania Fundacji im Anny Wierskiej „Dar Szpiku” oraz Drużyny Szpiku opierają się na działaniach wolontaryjnych. Zaangażowanie ludzi skutkuje licznymi sprawnie przeprowadzonymi akcjami. Naszą siłą są przede wszystkim ludzie. Jakie działania podejmujemy? Wolontariat w Drużynie Szpiku można podzielić na cztery części:
– wolontariat sportowy – uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach sportowych w czerwonej koszulce Drużyny Szpiku,
– działania edukacyjne – prowadzenie prelekcji edukacyjnych na temat dawstwa szpiku w szkołach, uczelniach, firmach i wszędzie tam, gdzie znajdą się osoby chcące dowiedzieć się czegoś na temat dawstwa szpiku.
– działania akcyjne – wszelkiego rodzaju akcje promujące szpiku, zbiórki pieniędzy, pomoc potrzebującym dotkniętym chorobami nowotworowymi
– grupa oddziałowa – wspieranie chorych na nowotwory przez systematyczne odwiedzenie ich na oddziałach szpitalnych.
To tylko ogólny zarys działań. Jeśli masz jakiś pomysł, którego realizacja może przyczynić się do zwiększenia dawstwa szpiku – trafiłeś w dobre miejsce. Potrzebujemy Ciebie!

https://www.facebook.com/druzynaszpiku

.

Inne wpisy