Podaruj życie

Dwa dni, w których słowo SOLIDARNOŚĆ znalazło wyjątkowe potwierdzenie. Podarować komuś życie to SOLIDARNOŚĆ szczególna i wyjątkowa.

Kilka miesięcy  temu wpadłem na pomysł zorganizowania akcji wsparcia dla Piotra Feliniaka. Piotrek to mój znajomy, prawnik, świetny sędzia. Ciężko zachorował, szansą dla niego stanowi przeszczep szpiku. Za zgodą Piotrka i jego rodziny ruszyliśmy z organizacją: gdzie, kiedy, w jakim miejscu? Z moją cudowną „Drużyną Szpiku”, a także Fundacją DKMS, siostrą Piotra panią Ewą nakreśliliśmy plan działania. I udało się! Było ogromne zrozumienie i wielka życzliwość ze strony łódzkiej Manufaktury – Panie Dyrektorze przeniesiemy góry, ekipo – dziękuję ❤️ Właśnie w tym centrum handlowym w sobotę i niedzielę (10 i 11 grudnia) prowadziliśmy akcję – „I Ty możesz podarować komuś życie”. Udało się, było wielu chętnych wolontariuszy i cała armia chętnych do rejestracji! W sobotę w ciągu 10 godzin zarejestrowaliśmy 202 osoby‼️❤️ To rekord‼️ W niedzielę zabrakło pakietów rejestracyjnych. Łącznie 400 trafiło do grona potencjalnych dawców szpiku. Każdy z zarejestrowanych zwiększył szanse na życie pacjentów szukających swoich „bliźniaków genetycznych”.

To były cudowne dni. Ogrom wrażeń. Setki rozmów. Jest w nas MOC ❤️ Moc niesienia, dawania DOBRA ❤️ Dziękuję wolontariuszom z mojej „Drużyny Szpiku”. Z Poznania przyjechali Kamila, Hania i Andrzej. Dziękuję pani Ani z Fundacji DKMS. Dziękuję łódzkim sędziom – w roli wolontariuszy byliście Państwo rewelacyjni. Basiu, Joasiu, Izo, Marzeno, Kasiu, Basiu, Aniu, Beato, Jarku i Jacku zasługujecie nie tylko na prawnicze Oskary. Dziękuję też Jadwidze i Przemkowi. Dziękuję adwokatom – Kasi, Iwonie i Mirkowi! Byliście kapitalnymi pełnomocnikami daru życia. Mirek osłodził wolontariuszy pysznymi rogalami i wybitną kawą. Dziękuję rodzinnie powiązanym z Piotrem – Ewie i Eli. Nie zabrakło znajomych Piotra z klubu Harley HOG Łódź Chapter  – Ali i Andrzejów, Oli, Michała i Mateusza, Renaty, Krzysztofa i Grzegorza. Czapki z głów przed kolejnymi wolontariuszami – Eweliną, Mateuszem i Karolem. Karol miał dyżurować tylko w sobotę, a tak mu się spodobało, że był z nami i w niedzielę. Poszedł dalej, wykorzystał ostatni pakiet i sam się zarejestrował. Mateusz to czynny dawca, Hiszpanka po przeszczepie jego szpiku wraca do zdrowia‼️ Szaloną pracę wykonali najmłodsi wolontariusze Zuzka i Piotrek. Była z nami cudowna kurator Małgosia z grupą nastolatków z ośrodka wychowawczego👏👏👏👏 Nie dalibyśmy rady bez Agnieszki – weryfikatorki rejestracji ❤️ Dziękuję wolontariuszom z ruchu Polska 2050 – Lidce, Małgosi i Damianowi! Dziękuję za pomoc pracownikom Manufaktury. Dziękuję WSZYSTKIM! Świat jest piękny ❤️
Akcję wsparła Hania, którą poznałem kilka lat temu. Jest po przeszczepie szpiku od niemieckiego strażaka, cieszy się nowym życiem, wygląda jak milion dolarów ❤️

Dziękuje WAM szczególnie Piotr. Przysłał mi wiadomość – „Tomek, dziękuję bardzo za akcję (…) Za wszystko. Jutro jadę do Katowic. Akcja przeszczep – zaczyna się”

Weekendowa akcja wesprze każdego potrzebującego i czekającego na przeszczep. Trzymajcie się, jesteśmy z Wami‼️ ❤️❤️❤️

👍👍👍💪💪💪

Inne wpisy