Konkurs literacki – „Tadeusz Różewicz inspiruje”

W listopadzie ubiegłego roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 – Rokiem Tadeusza Różewicza w 100. rocznicę urodzin. Wybitnego polskiego poetę zwano „Noblistą bez Nobla”. Tadeusz Różewicz co posłowie podkreślili w uchwale był – „…wnikliwym obserwatorem życia codziennego, społecznego i politycznego. Nieobojętny, pełen czułości dla świata i empatii dla szarego człowieka – bohatera. Poprzez nową poetycką formę precyzyjnie definiował kryzys współczesnego świata jak i rozdarcie współczesnego człowieka.”

Kiedy w sali sejmowej głosowałem za przyjęciem uchwały postanowiłem, że w sposób aktywny włączę się do godnego uczczenia pamięci i oddania hołdu w 2021 roku wybitnemu twórcy. W związku z tym organizuję konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. „Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy” – to słowa Tadeusza Różewicza, a ja zachęcam uczniów by otworzyli oczy na twórczość wybitnego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty. Będę wdzięczny za przekazanie informacji do wszystkich szkół.
Zakończenie konkursu planowane jest w gmachu Sejmu, dokładnie w setną
rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza – 9 października 2021 roku.

AKTUALIZACJA REGULAMINU‼️‼️‼️
Rozszerzamy możliwość udziału o uczniów klas młodszych‼️‼️‼️
Aktualny regulamin dostępny jest tutaj.

Startujemy!!! Uczniowie do piór!!! To świetne przygotowanie nie tylko do egzaminu maturalnego!!! Czekam na fantastyczne prace!!!

Formularz zgłoszeniowy do pobrania ? tutaj

Inne wpisy