Czy jesteśmy gotowi na Igrzyska Europejskie?

Czy jesteśmy gotowi na organizację Igrzysk Europejskich? Odpowiedź jest jednoznaczna: NIE! Zawsze byłem orędownikiem tego, żeby w Polsce odbywało się jak najwięcej imprez sportowych. Kibicowałem nawet igrzyskom zimowym, których w Krakowie nie będzie. Szkoda, że w 2022 roku nie będziemy gościć tej światowej imprezy.
W sprawie Igrzysk Europejskich włączyły się jednak naturalne „ABS-y”. Ja, kibic sportu, nawet fanatyk wiem, że nie jest to impreza najwyższej rangi. Myślę, że nie zachęci wielu kibiców do przyjazdu do Polski. To młode wydarzenie sportowe. Nie „zapisało się” jeszcze w świadomości kibiców. Warto poczekać z organizacją. Umówmy się, Kraków to taka deska ratunku, bo nikt nie chciał tej imprezy organizować. Do tej pory IE odbyły się w Baku (2015) i Mińsku (2019). Nie są to „wiodący” gospodarze.
Poza wszystkim, jak to ostatnio bywa, rząd nie przygotował się do wsparcia samorządu w przygotowaniach do tej imprezy choć we wtorek 16 listopada wprowadził pewne poprawki. Wszystko na ostatnią chwilę! Rządowe wsparcie nie wydaje się wystarczające!
Jeśli obóz rządzący ma kłopot z właściwym przygotowaniem, to zapraszam 20.11.2021 do Łazisk Górnych‼️ Organizujemy tam charytatywny mecz piłki nożnej. „Organizujemy” – to z mojej strony oczywiście na wyrost. Przyjadę na gotowe. Mam wesprzeć zbiórkę dla Dorotki Dąbrowskiej. Żaneta Pilorz i Janusz Mendera (Polska 2050) zorganizowali to wyjątkowe wsparcie. Liczę, że portfele się otworzą‼️‼️‼️ Zapraszam do Łazisk Górnych‼️‼️‼️

Inne wpisy