Rok Tadeusza Różewicza

W piątek 27 listopada 2020 roku Sejm ustanowił patronów 2021 roku. Obok Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został nim również Tadeusz Różewicz, którym postanowiłem zająć się wyjątkowo.


Wyniki głosowania napawają optymizmem, choć nie wszyscy podzielili mój entuzjazm dla upamiętnienia Tadeusza Różewicza. Przeciw był poseł PiS Andrzej Sośnierz, a wstrzymało się dwóch posłów Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke i Dobromir Sośnierz.

Przez ponad rok obserwowałem jak wygląda sprawa honorowania patronów w Sejmie. Bardzo często działania Izby na uchwale się kończą. Myślę, żeby to zmienić. Wysłałem już pismo do Marszałek Sejmu, z prośbą o możliwość zorganizowania w Sejmie wystawy upamiętniającej Tadeusza Różewicza.

Mam to szczęście, że znam fotoreportera, który zrobił poecie ponad 3000 zdjęć. To Adam Hawałej. Myślę, że jego zdjęcia będą wyjątkową ucztą dla każdego odwiedzającego sejmowe korytarze. Czekam na decyzję Pani Marszałek, wiem, że obostrzenia, pandemia, ale mam nadzieję, że jednak Tadeusz Różewicz wygra z COVID19 ?

Głowa buzuje, mam tysiące jeszcze innych pomysłów. Mam nadzieję, że choć kilka uda się zrealizować.