Czystki rozpoczęte ?

0
1272

W grudniu 2020 roku PKN Orlen kupił wydawnictwo prasowo-internetowe Polska Press. Złożyłem w tej sprawie interpelację do Ministra Aktywów Państwowych.


Zapytałem w niej m.in. czy dotychczasowi pracownicy mogą być spokojni o miejsca pracy, czy zakup prasy lokalnej nie będzie skutkował publikowaniem w nich treści przychylnych obozowi Zjednoczonej Prawicy. Jeden z akapitów wydaje się przynajmniej gwarantować, wydawnictwa będą funkcjonowały bez zmian. Co do treści odpowiedzi brak.

Niespełna pół roku później Dorota Kania, członkini zarządu Polska Press ds. redakcyjnych zdecydowała o zwolnieniu redaktorów naczelnych: z „Dziennikiem Zachodnim” rozstał się Marek Twaróg, Jerzy Sułowski z „Gazetą Krakowską”, a Stanisław Sowa z „Nowinami”. W odpowiedzi na takie działania Międzyklubowy zespół ds. Wolności Mediów i Wolności Słowa wystosował oświadczenie.

Jestem w tym zespole, bezapelacyjnie wspieram wszelkie działania zmierzające do zachowania wolności mediów. Żałuję mocno, że słowa rzucane przez urzędników PiS tak niewiele znaczą, z drugiej strony Jacek Sasin może więcej.